Sepp: läbiotsimine ei puudutanud minu vastutusala ega ka mind isiklikult

 (17)
Evelyn Sepp
Foto: Tanel Meos

Sihtasutuse Kultuuripealinn 2011 juhatuse liikme Evelyn Sepa kinnitusel ei puudutanud reedel Kultuuripealinna kontoris toimnuud menetlustoimingud tema vastutusala ega ka teda isiklikult.

"Ei ole midagi meeldivat seostatuses korruptsioonikahtlustega," kirjutas Sepp sotsiaalvõrgustikus Facebook.

Kuna vähemalt reedel toimunud menetlustoimingud sepa sõnul teda ei puudutanud, siis märgib ta: "Seega ei ole mul käimasoleva uurimise kohta ka midagi selgitavat lisada."

Kapo otsis reedel läbi Keskerakonna peakorteri ja Kultuuripealinn 2011 kontori. Keskerakond teatas seepeale, et kapo teostab läbiotsimist Keskerakonna büroos seoses ametlikult deklareeritud annetusega erakonnale. Keskerakonna peasekretär Priit Toobal kinnitas, et annetus on tehtud vastavalt seadustele.

Anonüümsust palunud keskerakondlase sõnul viis läbiotsimiseni kontrollannetus, mille tegi tegelikult kaitsepolitsei ise.
Delfiga rääkinud keskerakondlase sõnul tegi Võrumaa ärimees kultuuripealinnale annetuse, kuid raha läks tegelikult Keskerakonna arvele.

Keskerakonna finantssekretär Kalev Kallo eitas igasugust seost kultuuripealinna ja Keskerakonna rahaasjade vahel.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ja erakonna riigikogu fraktsiooni esimees Kadri Simson pole seni juhtunut kommenteerima soostunud.