Seoses lume- ja lörtsisajuga tuleb täna teedel eriti ettevaatlik olla

 (7)
Narva mnt
Foto: Andres Putting

Maanteeamet ja Tallinna linn hoiatavad, et teeolud on järsult muutunud ja seetõttu tuleks autojuhtidel liigelda kõrgendatud ettevaatlikkusega. Kell 16 olid sõiduolud suurematel riigimaanteedel lume- ja lörtsisaju tõttu muutlikud Harju-, Rapla- ja Lääne-Virumaal, kus teetemperatuur on miinuskraadides ja teedel on libeduse oht. Mujal Eestis on teeolud head.

Maanteeameti peadirektori asetäitja Toomas Tootsi sõnul on teehooldajad libeduse- ja lumetõrjeks valmis, kuid sellegipoolest võib esineda ootamatut libedust. "Hoolimata teehooldajate valmisolekust tuleb arvestada, et ilmaolude kiire muutumise korral ei jõua hooldeautod korraga kõikjale, kuhu tarvis oleks, ning libeduse- ja lumetõrje tegemiseks kulub paratamatult teatud aeg," selgitas Tootsi, kelle sõnul võib kiiresti langev temperatuur teepinna lühikese ajaga liuväljaks muuta.

Politsei korrakaitsepolitseiosakonna komissar Riho Tänak soovitab teel esineva libeduse korral hoida tavapärasest madalamat kiirust, vältida järske manöövreid ning jätta eesliikujatega piisav pikivahe, mis lubab vajadusel ohutult pidama saada. "Libedusega suureneb üldiselt teelt väljasõitude ja tagant otsasõitude arv, mille põhjuseks on eelkõige liigsuur kiirus või valed juhtimisvõtted. Neid õnnetusi aitab ära hoida tähelepanelikkus ja ettevaatlikkus ning raskeid tagajärgi vähendada kinnitatud turvavöö," ütles Tänak.

Seotud lood:

Põhja-Eestis on teepinna temperatuur mõnel pool juba praegu alla 0 kraadi ning ilmaprognoosi kohaselt hakkab see õhtupoole langema ka lõunapoolsematel aladel.

Täiendavat infot hetke teeolude kohta saavad liiklejad vaadata Maanteeameti kodulehelt teekaamerate juurest ja teel olles helistades Maanteeinfokeskuse tasuta lühinumbril 1510.

Raepressi teatel on lumetõrjetööde teostamiseks valmis 37 sahk –puisturit ja 19 traktorit. Käsitööbrigaade on 29, kokku 65 inimes ning vajadusel kaasatakse lisajõude.