Segaperedega seotud lapseröövide arv on mitmekordistunud

 (52)
Lapsevanker
Foto: Ilmar Saabas

Eestimaalaste kooselusid teistest riikidest pärit inimestega on üha enam ja justiitsministeeriumi statistika näitab, et viimastel aastatel on Eestiga seotud lapseröövi juhtumid mitmekordistunud.

Kui 2005. aastal jõudis ministeeriumisse viis juhtumit, siis 2010. aastal koguni 17 ja mullu 11 juhtumit. Kusjuures viimastel aastel on laste siiatoomisega seotud juhtumitest Eestist äraviimise juhtumeid rohkem. Ministeerium soovitab lahku minnes alati lapse hooldusõigus elukohariigis ära otsustada, vahendab ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat".

Justiitsministeeriumi rahvusvahelise justiitskoostöö talituse juhataja Astrid Laurendt-Hanioja ütles, et kui see hooldusõigus on jagamata, siis on teisel vanemal täielik õigus esitada taotlus lapse tagasitoomiseks.

Eile jõustunud Tartu ringkonnakohtu määrusega jäeti muutmata maakohtu varasem määrus, millega otsustati vastavalt rahvusvahelise lapseröövi konventsioonile teise vanema nõusolekuta Itaaliast Eestisse toodud lapse tagastamine endisesse elukohariiki.

Juhtum puudutab üht 30-aastast tartlannat, kes ühes kaheaastase tütrega Itaaliast sealse mehe juurest Eestisse tagasi kolis, ilma et oleks lapse hooldusõiguses kokku leppinud