Savisaare soovil hääletatakse ka EL-i vastu

 (232)
Edgar Savisaar
Postimees/Scanpix

Keskerakonna juhatus otsustas kolmapäeval panna partei kongressil 9. augustil hääletusele kolm platvormi — Euroopa Liiduga ühinemist pooldava, ühinemise vastu oleva ja pelgalt hääletama kutsuva otsuseprojekti.

Arvestades Savisaare rolli erakonnas, sõltub hääletustulemus otseselt hoiakust või alatoonist, mille võtab erakonna esimees oma poliitilises kõnes, kirjutas Postimees,

Seni on Savisaar väljendanud ebalevaid seisukohti, vältides selge “jah” või “ei” ütlemist. Savisaar ei tutvustanud kolmapäeval juhatuses oma kõne teese.

Hääletama kutsuva platvormi töötab välja ja esitab kongressile Peep Põdder, kindlalt euroliitu pooldava platvormi valmistab koos liitlastega ette Peeter Kreitzberg ja “ei” ütlejate eestkõnelejaks on Heimar Lenk.

Postimehe andmetel ei olnud veel kolmapäeva hommikupoolikul plaanis esitada kongressile “ei” platvormi, kuid perekond Savisaare toetusel see tekitati. Savisaar ja tema lähemad toetajad on mitu korda nurjanud erakonna euromeelsete tiiva katsed võtta partei juhtorganites vastu Euroopa Liiduga ühinemist toetavaid avaldusi.