Savisaar Songisepa süüdimõistmisest: muidugi tunnen endal vastutust

 (153)
Valdade ja Linnade Üldkogu
Foto: Hendrik Osula

Tallinna linnapea Edgar Savisaar tunnistas, et tunneb täna kohtus pistisevõtmises süüdi mõistetud kõrge linnaametniku Mati Songisepa asjas vastutust ka endal.

"Muidugi tunnen endal vastutust, täpselt nagu see on kõigil teistel, kelle alluvatel ametnikel on olnud õiguskaitsealaseid probleeme," kommenteeris Savisaar linnavalitsuse pressikonverentsil.

"Ma tahan lisada ainult seda, et mees on läinud lihtsustatud menetluse teed, järelikult on end süüdi tunnistanud. Siis pole midagi lisada, tuleb karistust kanda," lausus linnapea.

Harju maakohus mõistis täna Tallinna endise kõrge linnaametniku Mati Songisepa (71) süüdi selles, et ta võttis enam kui 2,25 miljonit krooni ehk üle 144 000 euro pistist.

Kohus karistas Songiseppa kokkuleppemenetluses kolmeaastase tingimisi vangistusega kolmeaastase katseajaga ning mõistis talt riigituludesse välja sundraha 435 eurot. Kohtuotsusega mõisteti konfiskeerimise asendamise korras riigile osaliselt välja ka süüteoga saadud vara summas 10 412,26 eurot, teatas Põhja prokuratuur.