"Kiievis olid meeleavaldajate käes sellised vahendid, mis ei tohiks demokraatlikus riigis meeleavaldajate käes olla. Jõu kasutamine annab tee veel suuremaks jõu kasutamiseks ja see on lubamatu," sõnas Savisaar linnavalitsuse pressikonverentsil.

"Arvasin, et Postimees jääb ainsaks, kes heidab mulle ette, et miks ma üldse avaldasin oma seisukoha. Esimest korda kuulen, et meedia nõuab minult vaikimist või keerutamist," lisas ta.

Seekord andis Savisaar hinnangu ka Vene vägede sissetulekule Krimmi. "Jõu kasutamine piiride muutmiseks on Euroopas lubamatu".

Küsimusele, mida Savisaar arvab oma viimase sõnavõtu ohtrast tsiteerimisest Vene meedias, vastas linnapea, et võtab seda külmalt. "See pole esimene kord, kui vene meedia minu sõnavõttude kohta midagi ütleb. On öeldud nii hästi kui ka halvasti. Võtan seda külmalt."

Mailis Repsi, Jüri Ratase, Enn Eesmaa ja Olga Sõtniku esimehest erinevate arvamuste väljaütlemine ei tähenda Savisaare sõnul seda, et erakond on lõhestumas. "Ärge lootkegi. Jõu kasutamise ja piiride suhtes arvame samamoodi," ütles Savisaar.

"Jälgides viimase kahe päeva arenguid ja artikleid Päevalehes Siim Kallase kohta, pole ma kindel, mis üldse koalitsiooniläbirääkimistest saab. Ansip ütleb, et tema suhtumine minu suhtes pole muutunud ja ma võin omalt poolt öelda, et minu suhtumine temasse ka mitte," kommenteeris Savisaar võimalikke arenguid peatselt algavatel koalitsiooniläbirääkimistel.

Savisaare sõnul on temaga sarnaseid seisukohti avaldanud terve rida kirjutajaid, näiteks Karmo Tüür, Oudekki Loone, Ville Arike, Krister Paris jt.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar kirjutas esmaspäeval Delfi küsimusele vastates, et praegusel Ukraina valitsusel pole mandaati.

"Terve Ukraina olukord saab hakata laheneda ainult pärast seda, kui riigis tekib legitiimne võim. Alles siis saab nii Kiievis kui ka Ida- ja Lääne-Ukrainas taastuda elementaarne avalik kord, siis võiks tööle hakata mingilgi tasemel riigi majandus ja alles siis on võimalik arutada sellele riigile ka massiivse välisabi andmise üle. Tulgu see siis Euroopast või Ameerikast või Aasiast või kõigist korraga," kirjutas Savisaar.

"Kuni uue võimu valimisteni saaks mingile legitiimsusele pretendeerida vaid rahvusliku ühtsuse valitsus, mis hõlmab kõigi Ukraina piirkondade elanike esindajaid. Praegusel kaikameeste diktaadi järgi moodustatud Ukraina valitsusel pole aga paraku mandaati ega ka võimekust isegi vabade valimiste läbiviimiseks. Rääkimata muudest riigi ees seisvate põhiliste küsimuste lahendamisest," lisas Savisaar.

"Laiemalt on Ukraina aga näide sellest, kuidas riigi sisepoliitilise stabiilsuse tagatiseks ei saa olla kuitahes hästi varustatud jõustruktuurid, vaid selleks on tugev demokraatia ja ühiskonna sotsiaalne ühtekuuluvus. Ma arvan, et Ukraina sisepoliitilise kriisi aluseks olevad varandusliku jaotuse äärmused on õppetund, mida ka Eesti võiks praegustest Ukraina sündmustest väga tõsiselt analüüsida. Sellises keskkonnas muutub ühiskond kaitsetuks mistahes välise sekkumise ees ning küsimuse alla võib sattuda terve omariiklus," leidis Savisaar.