Savisaar ja Grõzlov leidsid Moskvas ühise keele

 (226)
Ühtne Venemaa
AFP/Scanpix

Täna kohtus Tallinna delegatsioon eesotsas linnapea Edgar Savisaarega erakonna Ühtne Venemaa juhtide — Venemaa riigiduuma esimehe Boris Grõzlovi ja riigiduuma välissuhete komitee esimehe Konstantin Kossatšoviga. Vene poole teatel aga mõisteti koos hukka ka “katsed ajalugu ümber kirjutada”.

Jätkusid ka läbirääkimised Moskva linnapea Juri Lužkoviga. Lepiti kokku edasise koostöö suhtes nii Moskva ja Tallinna linna, kui ka Keskerakonna ja Jedinaja Rossijaga. Moodustatakse kahe parte ühised töörühmad leidmaks võimalusi edasiminekuks kahe riigi majandussuhetes. Nenditi, et kahe riigi vaheline koostöö majanduses vajab uut impulssi tupikust väljatulekuks, teatas Raepress.

Edgar Savisaar tõstis üles küsimused koostööst transiidi valdkonnas, vajadusest avada Venemaa suurlinnade turud Eesti põllumeestele ning teha ka rohkem koostööd piiriäärsete alade elanike huvides — taastades nende jaoks lihtsustatud piiriületamise korra, mida on nõudnud inimesed nii Kagu-Eestist kui ka Virumaalt. Mõlemad pooled toonitasid, et koostöö linnade ja erakondade vahel võib anda positiivse impulsi suhete parandamiseks ja edasiarendamiseks ka riikide tasemel.

Lepiti kokku edasistes kontaktides. Moskva delegatsioon külastab Tallinna 30. septembril kui Lasnamäel avatakse patriarh Aleksius II mälestusele pühendatud väljak.

Moskva linnapea Juri Lužkov andis Tallinna linnapea Edgar Savisaare ja teda saatva delegatsiooni auks piduliku lõuna. Tallinna delegatsioon saabub tagasi Eestisse täna õhtul.

Seotud lood:

Mõisteti hukka katsed “ajalugu ümber kirjutada”

Ühtne Venemaa pressiteate kohaselt leidsid mõlemad pooled, et katsed, mis üritavad ajalugu, eriti Teise maailmasõja oma, ümber kirjutada, on lubamatud.

“Me teeme kindlalt lõpu poliitikale, mis asetab ühte kaussi fašismi ja NSV Liidus valitsenud režiimi,” kinnitas Grõzlov.