Savisaar elab registri järgi müüdud majas

 (152)
Edgar Savisaar
ETA FOTO

Enamuse ajast Lääne-Virumaal Hundisilma talus elav Edgar Savisaar on endiselt sisse kirjutatud ammu maha müüdud majja Nõmmel, et ta saaks kandideerida pealinnas kohalikel valimistel.

Linnapea nõunik Raimond Kaljulaid ütles Eesti Päevalehele, et Savisaar on sisse kirjutatud Olevi 24.

Tegemist on sama majaga, mille perekond Savisaar juba poolteist aastat tagasi maha müüs ning kus Vilja Savisaar ostja loal senini edasi elab. Savisaared on Olevi tänavale sisse registreeritud juba aastaid.

Neljapäeval lõppes tähtaeg, millal kõik oktoobris kohalikel valimistel kandideerivad isikud pidid olema kandideerimiskoha territooriumil rahvastikuregistrisse kantud.

Kuigi Tallinna sisse registreeritud, ei tasu linnapea Savisaar pealinnale aastas mitmesajakroonist automaksu. Kaljulaiu sõnul pole Savisaare isikliku maastikuauto Ford Explorer registreerimises Lääne-Virumaal midagi kummalist.

“Auto registreeritakse seal, kus on tingimused tema garaažis hoidmiseks. Maja, mis Edgar Savisaarele kuulub, asub Vihula vallas. Loomulikult on samas vallas registreeritud ka tema auto,” ütles Kaljulaid nädala keskel BNS-ile.