Savisaar ei tule raadiodebatile Rõivasega, sest jäi grippi

 (55)
Edgar Savisaar
Edgar SavisaarFoto: Heiki Rebane

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar lükkas raadiodebati Reformierakonna esimees Taavi Rõivasega edasi, sest Savisaar on haigestunud.

Keskerakond teatas Savisaare puudumisest ERRi, mis teavitas omakorda Reformierakonda, et Rõivasel pole mõtet tulla.

Keskerakonna pressiesindaja Taavi Pukk teatas, et Savisaar vabandab Vikerraadio kuulajate ees tänase debati ärajäämise tõttu, sest gripilaine on jõudnud ka temani. "Ta loodab debatikaaslase mõistmisele ning et uus aeg uus aeg õnnestub kokku leppida ja debatt selle nädala jooksul pidada. Töö uue debatiaja leidmiseks juba käib," kinnitas Pukk.

Debatt Vikerraadios on üks väheseid debatte, kus Keskerakonna esimees nõustus osalema. Raadiodebatid eristuvad teledebattidest selle poolest, et neid peetakse istudes. Varasemate valimisdebattide ajal on Savisaarel olnud raskuseid kogu debati aja püsti seismisega.

Savisaar on viimasel ajal tegelenud aktiivse kampaania tegemisega. Sel nädalavahetusel oli kaks vahejuhtumit, kus ühes läks inimene Nordea kontserdimajja vaatama Peterburi Yakobsoni balletikompanii Giselle'i ja teisel juhtumil Jaani kirikusse laste kontsertile, kui lavale ilmus ootamatult Savisaar ja hakkas pidama kõnet.