Savisaar: Ansipil on tartlase vimm Tallinna vastu

 (390)
Edgar Savisaar
Foto: Andres Putting

Tallinna linnapea Edgar Savisaare hinnangul suhtub peaminister Andrus Ansip Tallinna kodanikesse nagu tartlane, sest peaminister eirab Tallinna päeva tähistamist.

“Väiklane ja mitte tark suhtumine, muud ei ütle midagi. Tallinlased on sellest üle. Kui mina olen järgmisel korral Eesti peaminister, siis lähen ma küll Tartu linnapeale külla ega pea ennast temast kõrgemaks,” lausus Savisaar online pressikonverentsil Tallinna koduleheküljel, vastates küsimusele, miks Andrus Ansip Tallinna päeval ei osale.

Tallinna linnapea ei usu, et peaminister väljendab eiramisega suhtumist temasse, sest ta jättis peaministri ja Tallinna linnapea kohtumisele Lühikese jala väravas tulemata ka Tõnis Paltsi ametiajal.

Edgar Savisaar meenutas, et Tallinna päeva alustati hommikuse peaministri ja Tallinna linnapea kohtumisega Lühikese jala väravas, sümboliseerimaks kunagist all- ja ülalinna vahelist head läbisaamist.

“Mina olen erinevatel aastatel kohtunud Lühikese jala väravas nii Siim Kallase kui ka Juhan Partsiga ning mõlemad pooled olid rahul,” kinnitas Tallinna linnapea.