Saue abilinnapeale ja volikogu esimehele avaldatakse umbusaldust

 (31)
Saue abilinnapeale ja volikogu esimehele avaldatakse umbusaldust
Foto: Rauno Volmar

Saue linnavolikogu reformierakondlastest liikmed avaldavad umbusaldust Saue abilinnapea Jüri Tümanok (IRL) ja Valdis Toomast (IRL) vastu.

Umbusaldatavatele heidetakse ette ebapädevat linnajuhtimist ja sellest tulenevat usalduse kaotust, teatati Reformierakonna Harju osakonnast.

„Abilinnapea Jüri Tümanok ei ole toime tulnud oma valdkonna juhtimisega ning on teinud mitmeid juhtimisvigu linna allasutuste suhtes. Volikogu esimees Valdis Toomast ei ole samuti tulnud toime linnavolikogu töö juhtimisega. Volikogule on otsustamiseks esitatud puudulikud eelnõud ning eelnõude menetlemist on üritatud teha vastuolus põhimääruses kehtestatud korrale,” väidavad volikogu liikmed umbusaldusavalduses.

„Saue linn väärib paremat ja oskuslikumat juhtimist, sigadused linnas tuleb lõpetada. Linna juhtimine peab olema läbipaistev ja riigimehelik,” selgitab Reformierakonna piirkonna esimees Raivo Ojapõld.

Umbusavaldusele kirjutasid alla: Raivo Ojapõld, Madis Milling, Harry Pajundi, Erki Kuld ja Argo Ladva.

Allakirjutanute arvates on eeltoodud asjaolud piisavaks põhjuseks, miks tänane abilinnapea Jüri Tümanok ja linnavolikogu esimees Valdis Toomast ei saa jätkata nimetatud ametikohtadel.