San Franciscost Londonisse teel olnud lennuk hädamaandus Vancouveris, pardal oli ka eestlanna

 (21)
US-BRITISH-AIRWAYS-CELEBRATES-IPPPPPNAUGURAL-AIRBUS-A380-FLIGHT-
British Airwaysi Airbus A380-841Foto: MARK WILSON, AFP

San Franciscost Londonisse suundunud British Airwaysi lennuk oli sunnitud Kanadas Vancouveris hädamaandumise tegema, kuna üks reisija ründas gaasi või pulbriga lennuteenindajat.

Kohaliku aja järgi eile kell 19.15 USA-st San Franciscost Suurbritanniasse Londonisse startinud British Airwaysi lennu ajal hakkasid lennukis viibinud eestlanna sõnul äkitselt tuled vilkuma ning kellad helisema.

"Hakati rääkima, et keegi on haige, me peame maanduma Calgarys ja siis, et ei hakka Calgarys maanduma ning lähme hoopis Vancouverisse, sest seal on paremad vastuvõtutingimused," kirjeldas eestlanna ärevat olukorda Delfile. "Meile öeldi, et see on kõigi ohutuse huvides. Ma mõtlesin, et vaevalt keegi haige on, ilmselt on midagi tõsisemat."

Hädamaandumise teinud lennukist väljudes küsis eestlanna kaptenilt, mis täpselt juhtus. "Ta ütles, et reisija ründas mingi pulbri või gaasiga lennuteenindajat."

Vancouveris võtsid lennu BA286 reisijaid vastu tuletõrjujad ja kiirabi.

Selgus, et lennuk edasi ei lenda ning reisijad paigutatakse hotellidesse. Eesti aja järgi täna kell 12 päeval ütles eestlanna, et inimesed ootavad järjekorras ning tasapidi jaotatakse umbes 500 reisijale hotellitube, et enne pikka lendu Vancouverist Londonisse pisut puhata.