Sämi sild sai traagilises õnnetuses tõsiselt kannatada, liiklus jääb suletuks mitmeks kuuks

 (51)
Täiendatud 14.29
Veokiõnnetus Lääne-Virumaal
Veokiõnnetus Lääne-VirumaalFoto: Kaspar Pokk / Kanal 2

Ööl vastu tänast sõitis veok Lääne-Virumaal asuvast remondis olevast Sämi sillast alla ning kokkupõrge kahjustas silda nii tõsiselt, et see jääb liiklusele mitmeks kuuks suletuks.

Tallinna – Narva maantee 109. kilomeetril asuval Sämi sillal juhtus öösel eile kell 23:55 raske õnnetus. Poolhaagisega veoauto DAF, mida juhtis 61-aastane Vladimir, sõitis remondis oleva silla teepiiretest läbi ja silla tammist alla.

Kokkupõrke tagajärjel purunesid silla kandetarindid ja sild muutus varisemisohtlikuks. Seega on praegu liiklus Sämi sillal varisemisohu tõttu katkenud.

Ümbersõidud on organiseeritud järgmiselt: põhiline ümbersõit toimub tugimaantee 20 Põdruse – Kunda – Pada kaudu ja teekonna pikenemine on seal 1,426 km.

Kohalik ümbersõit toimub kõrvalmaanteedel 17119 Sõmeru – Kabala km 0,000-16,574 ja 17120 Sämi – Sonda Kiviõli tee Sämi – Kabala km 0,000-7,342 lõiku mööda ning teekonna pikenemine on seal 15,107 km.

Liiklus jääb Sämi sillal suletuks hinnanguliselt 2-3 kuuks kuni silla tarindi taastamiseni.

Maanteeameti ida regiooni juht Rainer Kuldmaa sõnul on lühim ümbersõit Põdruse, Kunda ja Pada kaudu, kust Tallinna ja Narva suunal liiklejate teekond pikeneb vähem kui 1,5 kilomeetrit.

„Põhimaanteel olev Sämi sild jääb suletuks kuni kolmeks kuuks, sest avarii tagajärjel purunesid silla kandepostid ning sild muutus varisemisohtlikuks,“ selgitas Kuldmaa, kelle sõnul on see minimaalne aeg, millega suudetakse remondis olnud silla tugikonstruktsioonid taastada.

Seotud lood:

Kuldmaa kinnitas, et remonditav sild oli nõuetekohaselt tähistatud nii ohtlikku kohta ja kiiruse piirangut markeerivate liiklusmärkide kui ka valgusfooriga ning vastav tähistus algas juba pool kilomeetrit enne silda.

Kohalik ümbersõit toimub Sõmeru-Kabala ja Sämi-Sonda-Kiviõli maantee kaudu (vt skeemi) ning teekond pikeneb seal 15,1 kilomeetrit.

Busside väljumisaegades võib hetkel esineda kuni 30-minutilisi hilinemisi, kuid Maanteeamet on palunud vedajatel anda esmaspäevaks teada, millisel marsruudil ja millise täiendava ajakuluga vedu silla taastamiseni toimub.