Salaviinaajajad pääsesid tingimisi

 (6)

Järva maakohus mõistis eelmisel nädalal kolmele Maardus elavale mehele tingimisi vangistuse salaviina ajamise eest Järva-Madisel.

Järva Teataja andmeil jäid mehed vahele mullu 8. mail, kui politseinikud Järva-Madisel ühte majja pisivargust uurima läksid. Talus olnud meskilõhn ajendas maja läbi otsima ning maja pööningult leidsid politseinikud Järvamaa seni suurima avastatud salaalkoholitehase.

Pööningul oli kolm puskariaparaati, puskari piirituseks töötlemise seade, 4,5 tonni meskit ja 22 liitrit 95,9-kraadilist piiritust. Soojustatud ja vineeriga üle löödud pööningul oli meski hoiul 200-liitrilistes vaatides.

Politseinikud pidasid kinni Maardus elavad 47-aastase kodakondsuseta Nikolai Slabkõi, 51-aastase kodakondsuseta Vjatšeslav Babitševi ja 46-aastase Valgevene kodaniku Anatoli Lipovski.

Lipovski oli varem kirikule kuulunud ja vallamajast kilomeetri kaugusele jääva maja omanik ning oli seal mullu veebruaris salaviinatootmise sisse seadnud.

Kohtualused tunnistasid end täielikult süüdi, kuid kuna varem pole neid kriminaalkorras karistatud, pääsesid nad tingimisi vangistuse ja käitumiskontrollile allutamisega.

Slabkõi ja Lipovski karistuseks jäi kuus kuud ning Babitševile neli kuud tingimisi, kõigi katseaeg on poolteist aastat.