Sakala keskuse salaprotokoll lubab lammutust

 (69)
Aed Sakala keskuse ümber
Foto: DELFI

Tallinna sotsiaaldemokraatide esimehe Jaak Juske sõnul näitab mullu 24. märtsist pärit Sakala keskuse juhataja Kalle Sepa kiri, et kultuuriminister Raivo Palmaru ei saa väita, nagu oleks lammutust lubanud juba tema eelkäijad.

Sakala keskuse juhataja Kalle Sepp kirjutas mullu 24. märtsil AS Uus Sakala keskuse juhatajale, et riik annab ametlikult rohelise tee Sakala keskuse lammutamisplaanidele, teatas Juske Delfile.

“Sel hetkel oli kultuuriminister Raivo Palmaru ja Tallinna linnapea Jüri Ratas,” sõnab Juske. “Nii lükkab see kiri ümber minister Palmaru senise korduva väite, et keskuse lammutamist lubasid juba tema eelkäijad.”

Ajakirjandusele saadetud kirja koopiast võib lugeda, et Sepa meelest võimaldab hoonestusleping renoveerimise käigus hoonet vajaduse korral osaliselt või täielikult lammutada. Lepingu muutmine sellest aspektist ei ole vajalik, on kirjas.

“AS Sakala keskus loodab, et projekti elluviimise takistused on tänaseks kõrvaldatud ning peatselt saab Tallinn endale igati kaasaegse, väärika ja nii kultuuriteenuste pakkujate kui ka tarbijate nõudlusi rahuldava oodatud kultuurikeskuse,” sõnab Sepp lõpetuseks.

Küsitlus #118543