Sajad tallinlased keelduvad mošeest

 (105)
Mošee Hispaanias

Eesti Kristlik Rahvapartei (EKRP) on nädalaga kogunud Tallinna kavandatava mošee vastu sadu allkirju. Partei ei pea iga päev täpset arvestust kogutud allkirjade kohta, kuid reedeks oli allkirja andnud sadu inimesi, ütles BNS-ile EKRP esimees Aldo Vinkel.

EKRP alustas allkirjade kogumist esmaspäeval oma peakorteris Tallinnas Narva maanteel. Nädala jooksul hakkas allkirju koguma mitu Tallinna kogudust, samuti koguvad inimestelt allkirju ka partei liikmed.

Allkirjade kogumise kampaaniat alustasid ka partei liikmed teistes Eesti linnades.

2300 liikmega Kristlik Rahvapartei on seisukohal, et Eestis ei ole nii suurt muhameedlaste kogukonda, kes vajaks sellist hiigelprojekti.

Mošee projekti teostamine tähendaks kristliku rahvapartei hinnangul Eestile tõsist julgeolekuriski.

“Tegemist on omamoodi Trooja hobusega, mille tõelisest sisust annab tunnistust ülemaailmsete terrorismikeskuste tegevus. Usume, et Eesti ei pea saama itta ja läände suunatud püha sõja tugipunktiks,” sõnas Vinkel.

EKRP arvates on mošee rajamise puhul tegemist lääne kultuuri ja selle väärtushinnangute suhtes varjamatult vaenuliku religiooni impordiga.

“Me ei tohiks kristliku tolerantsi sildi all ohtu seada oma rahvuslikku, kultuurilist ega usulist identiteeti. EKRP on seisukohal, et tolerantsusest rääkimine hiiglasliku islamikeskuse rajamise suhtes, mille pühakiri näeb ette uskmatute ja teiseusuliste füüsilise hävitamise ja alistamise, on lühinägelik rumalus,” märkis Vinkel.

Kristliku rahvapartei arvates ei peaks niisuguse ulatuse ja pöördumatute tagajärgedega otsuste vastuvõtmine sõltuma üksnes kohaliku omavalitsuse ametnike suvast, vaid sellises küsimuses tuleb pöörduda vastuse saamiseks kogu rahva poole.

Tallinna võimuliit on mošee ehitamise osas pealinna erimeemel. Isamaliidul ja Reformeriakonnal pole islamiusuliste pühakoja rajamise vastu midagi, Mõõdukad aga ei toeta ideed.

Eesti Kirikute Nõukogu teatas jaanuari alguses, et nad ei ole mošee rajamise vastu, kui mošee tegevus ei ole häiriv ja see hakkab tegutsema vastavalt seadustele.

Eesti aserbaidžaanlaste kogukonna esindaja Habib Gulijev tahab rajada Tallinnasse mošee. Ehituseks vajaminevad 40 miljonit dollarit ehk 700 miljonit krooni lubab Gulijev koguda annetustest.

Gulijeviga kohtunud Tallinna linnapea Jüri Mõisa sõnul ei ole tal mošee rajamise vastu midagi. Tema sõnul aitab uhke mošee ilmestada Tallinna linnapilti ja muuta pealinna turistidele atraktiivsemaks. Mošee rajamise idee on algusjärgus, sellele ei ole veel seisukohta andnud Tallinna linnavolikogu, samuti pole selge islami pühakoja võimalik asukoht.