Saatkond: USA sõdur langes vanalinnas rünnaku ohvriks

 (96)
Lisatud politsei kommentaar
Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreerivFoto: Tanel Meos

Ameerika saatkonna teatel toimus 23. oktoobri varahommikul Tallinna vanalinnas USA teenistujaga seoses vägivaldne intsident.

Saatkond teatas Delfile, et 23. oktoobri varahommikul toimus ühe nende teenistujaga vanalinnas intsident. "Praegu ei ole meil põhjust uskuda, et tegu oli rassiliselt motiveeritud intsidendiga või millegi muuga peale tavalise vägivaldse akti," seisab saatkonna kommentaaris.

Saatkond tunnistab siiski, et võtab juhtunut äärmiselt tõsiselt, aga rõhutab sealjuures, et seda ei tohiks automaatselt seostada rassismiga.

Samas lisas saatkond, et nad "jagavad paljude teistega koos muret praeguses õhkkonnas, kus on potentsiaali rassiliselt motiveeritud sõnaliste ja kehaliste rünnakute esinemiseks tumedama nahavärviga inimeste vastu Eestis."

Põhja prefektuur kommenteeris, et 23. oktoobril kella kuue paiku varahommikul tuli teade, et Suur-Karja tänava toitlustusasutuse juures löödi 32-aastast meest, mille tagajärjel kannatanu kukkus vastu asfalti ja vigastas oma pead ja nägu. Meesterahvas oli erariietes ja veetis vaba aega. Juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb kehalist väärkohtlemist.

Õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien kirjeldas hiljuti sotsiaalmeedias, et tal on häbi kaasmaalaste pärast, kes solvavad meid kaitsma tulnud tumedanahalisi NATO sõdureid.

"Täna pidin oma rahvuskaaslaste käitumise pärast piinlikkust ja häbi tundma. Vaatasin Tapa polügonil koos Ämaris õppusel viibiva USA Õhuväe eskadrilli ülemaga kuidas A-10 ründelennukid Eesti, USA, Saksa ning veel mitme teise riigi tulejuhtidega koostöös sihtmärke ründasid. Ilus ilm ja hea õppus," kirjutas Tarien Facebookis.

"Küsisin kolleegilt, kuidas eskadrilli 300+ inimest ennast Eestis tunneb. Suurepäraselt, väga ilus maa, eestlased on oma riigi üle uhked, majad on korras, tänavad on puhtad. Ainult vahel on mul raske oma õhuväelastele seletada, miks neid linnas halvasti koheldakse, kuigi me tulime siia teie riigile abiks ja toeks. Küsisin täpsemalt ning sain teada, et need liitlased kelle nahavärv on kohalikust veidigi erinev, peavad Tallinnas tihti verbaalseid ja vahel ka füüsilise rünnakuid taluma," kirjutas õhuväe ülem.