Saaremaale tuli jõululaupäeval kevadjärgne rekordarv nakatunuid. Vallavanem: tõusev näit tekitab muret

 (184)
Saaremaale tuli appi kaitsevägi, kes püstitas Kuressaare haigla kõrvale välihaigla.
Saaremaale tuli appi kaitsevägi, kes püstitas Kuressaare haigla kõrvale välihaigla.Foto: Marko Mägi

Eelmise ööpäevaga tuvastatud 14 nakatunut on seal suurim päevane positiivsete proovide arv kevadisest kriisisituatsioonist saadik. Vallavanem Mikk Tuisk ütleb, et ehkki olukord paistab võrreldes ülejäänud Eestiga rahulik, tunneb ta tõusutrendi pärast muret.

"Paraku on jõululaupäev osutunud Saaremaal murettekitavaks rekordpäevaks - nimelt on Saaremaale peale kevadist koroonakriisi lisandunud rekordarv COVID-19 positiivseid juhtumeid. Ehkki Saare maakonna 14 nakatunut viitab võrdluses väga paljude teiste Eesti piirkondadega, et olukord on siin siiski rahulik, teeb tõusuteel liikuv näit meile siiski muret. Arvestades, et Saaremaa on praegu heas seisus, toob see kaasa senisest oluliselt rohkem külastajaid ja ettevaatusabinõud kipuvad ununema," teatas Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk.

Tuisk paneb ette kolm soovi, millega aidata kaasa Saaremaal viiruse all hoidmiseks, et ei korduks kevadine raske aeg.

"Palun hoiame Saaremaad, et ei korduks kevadine - saarlastel on see äärmiselt raske aeg väga värskelt meeles. Panen veelkord kõigile südamele, et pingutame üheskoos ka pühade ajal, et Saaremaa jääks ka peale pühi võitluses viirusega peale. Selleks on kolm lihtsat, kuid tõhusat soovitust: 1) kanname maske, 2) väldime kontakte niipalju kui võimalik, 3) soovime häid pühi värskes õhus või hoopis distantsilt. See aasta lihtsalt on selline, aga saame ise palju ära teha, et elu keerulisemaks ei läheks," teatas Tuisk.

14 nakatunut Saaremaa vallas tõstis nakatumisnäitaja 14 päeva ja 100 000 inimese kohta ühe ööpäevaga 120-lt 163-ni. Saaremaale sissekirjutatutest on kokku terve aasta peale positiivse proovi andnud 693 inimest.