Saaremaal asuvas hoolekandeasutuses nakatus kuus elanikku ja kolm töötajat

 (59)
Terviseamet
Foto on illustreeriv.Foto: Jaanus Lensment

1. aprillil Saaremaal Sõmera Kodus läbi viidud laustestimine näitas, et 230 kliendist on koroonaviirusesse nakatunud kuus ja 88 töötajast kolm.

Kellelgi nakatunutest ei olnud ühtegi sümptomit, kinnitas AS Hooldekandeteenused.

Nakatunud töötajad saadeti kodusele ravile ning alustati välja selgitamist, kes olid nakatunud töötajaga lähikontaktis. Kogu üksus desinfitseeritakse ja jätkub klientide eest hoolitsemine, kasutades kaitsevahendeid ning muid ohutusmeetmeid. Haigestunud kliendid eraldati oma tuppa, et vähendada kontaktivõimalust teiste inimestega.

Sõmera Kodus elavad tööealised psüühiliste erivajadustega inimesed. Sõmera Kodu juht Terje Hanson: "Arvestades, et Sõmera Kodu on koroonanakkuse epitsentris, siis oleme tänaseni kasutanud iga päeva, et valmistuda ja tööd ümber korraldada. Tegime kõik endast oleneva, et nakatumist võimalikult kaugesse tulevikku lükata, kuid oleks olnud statistiline ime, kui see meist täiesti mööda oleks läinud."

Alates 13. märtsist kehtib kõikides AS Hoolekandeteenused kodudes juhatuse otsusega eriolukord.

Igapäevaselt toimub majades käte ja pindade desinfitseerimine selleks ettenähtud vahenditega vähemalt kolm korda päevas, tubade tuulutamine. Sotsiaalsed kontaktid on viidud miinimumini, kogu toitlustamine toimub majades kohapeal.

Kliendid saavad lähedastega suhelda telefoni teel. Kauplustes käivad klientidele vajalikke sisseoste tegemas töötajad.

Seotud lood:

Tööle tulles vahetavad töötajad riided, tööl kasutatakse ennetavalt korduvkasutatavaid maske. Nakkusega kliendiga töötades kasutatakse prille ning ühekordset kaitseriietust (mask, kittel, kindad). Koju on jäänud kõik töötajad, kellel ilmnesid kasvõi kerged külmetushaiguse tunnused.

AS Hoolekandeteenustel on üle Eesti 1800 psüühilise erivajadusega klienti ja 800 töötajat, kes asuvad 28 erinevas omavalitsuses. Teistes kodudes ei ole praeguse seisuga diagnoositud koroonaviirusesse nakatumisi töötajate ega klientide seas.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!