Saaremaa vallavolinikud paistavad silma lasterohkusega

 (25)
Saaremaa vallavolinikud paistavad silma lasterohkusega
Valitsuse pressikonverents: Hannes HansoFoto: Rauno Volmar

Saaremaa vallavolikogu liikmetel on 85 last. Volinikud on pärit igast Eestimaa nurgast ja nende keskmine vanus on 56 aastat. (Kalle Kolter ja Liilia Eensaar vaatamata Saarte Hääle korduvatele palvetele vastavaid andmeid ei jaganud.)

Saaremaa vallavolinike laste arv ei ole kaugeltki lõplik, kirjutab Saarte Hääl. Juba lähiajal on oodata täiendust vähemalt kahte perre. Hannes Hanso saab isaks kuuendat korda ja Andres Tinno peresse sündivad kaksikud teevad tema laste arvuks samuti kuus. Siiski jäävad nad alla Anti Toplaanele, kelle suures peres on seitse last.

Huvitava faktina saab esile tuua selle, et volinik Andres Hanso kuuest lapsest on Hannes ja Heiki samuti volikogus. Kui Hansode pere lapsed nüüd kokku lüüa, siis kuulub 29 volikoguliikme 85 lapsest tervelt 13 (Andresel 6, Hannesel 5 ja Heikil 2) Hansode klanni

Keskmiselt on ühel Saaremaa vallavolinikul kolm last, millega Eesti mastaabis kindlasti häbisse ei jää. Lisaks on paljud volinikud ka juba vanavanemad. Jaen Teär on näiteks 14-kordne vanaisa.

Allikas: Saarte Hääl