Saaremaa vallavanem Madis Kallas astub ametist tagasi: võtan koroonakriisi tõttu poliitilise vastutuse

 (403)
Saaremaa vallavanem MADIS KALLAS
Foto: Erki Pärnaku, Õhtuleht

Saaremaa vallavanem Madis Kallas teatab, et võtab koroonakriisi tõttu poliitilise vastutuse ja astub maikuus vallavanema kohalt tagasi, et taastada vallavalitsuse töörahu.

Valla FB lehel avaldatud postituses lausus Kallas, et on kriisi algusest peale öelnud, et tuleb poliitilise vastutuse küsimuse juurde niipea kui kriisi raskuskese on ületatud ja saavutatud teatav stabiilsus.

Madis Kallas märkis, et COVID-19 leviku tõttu on viimane pea poolteist kuud Saaremaa, aga ka kogu Eesti ja maailma vaatest olnud väga keeruline aeg ning samal ajal on käinud ka võimalike süüdlaste otsimine. "Ma ei otsi süüdlasi ja ei soovi kedagi süüdistada. Kõik otsused, mis erinevate inimeste poolt langetati, olid tehtud selle hetke teadmiste põhjal. Meile laekunud infole tuginedes kujundas oma seisukoha ka vallavalitsus," viitas Kallas märtsi alguses korraldatud suurürituste lubamisele.

"Täna ajas tagasi vaadates on väga selgelt näha, et meile antud sisendid olid ekslikud. Vallavalitsuse juhina ei suutnud ma sel ajahetkel olukorda piisavalt kriitiliselt hinnata ega saadud infot ümber lükata. Seepärast on õige, et ma lahkun vallavanema ametist. Nii saab Saaremaa vallavalitsus tagasi töörahu, mille tagamine oleks minu jätkamisel keeruline," võttis Kallas oma otsuse tagamaad kokku.

"Meie tervishoiu- ja sotsiaalsüsteem on pandud proovile, suures osas ettevõtlusest on käimas tõsised võitlused ja selles kriisis ei ole inimesi, keda tänane olukord ei puudutaks. Kahjuks on Saaremaa saanud sellel perioodil valusamalt kannatada kui mõni teine piirkond Eestis. Samas on meie kogukond selle kriisi ajal näidanud üles väga suurt ühtehoidmist ja Saaremaa eest ühiselt seismist. Nii on olnud see kõigil tasanditel ja kõigis eluvaldkondades,“ tõdes Kallas. Ta lisas, et saarlaste koostöös on olukord lahenenud oluliselt paremini, kui esialgu prognoositi ja nüüdseks on päevakorral kriisist väljumise kavandamine. "Ometi peame olema jätkuvalt tähelepanelikud, et hoida ära uut viirusepuhangut," toonitas ta.

Seotud lood:

Madis Kallas avaldas lootust, et vallavolikogu maikuu istungiks on valitsuse uus koosseis koalitsiooni poolt paigas. "Hetkel need läbirääkimised alles algasid ja vallavanema kandidaatide nimede avaldamine on praegu veel ennatlik."

Uue vallavanema ametisse nimetamiseni jätkab Kallas vallavalitsuse töö ja kriisikomisjoni juhtimist. "Kindlasti olen edaspidi valla tegemistel igati toeks ja abiks läbi vallavolikogu liikmelisuse," viitas Kallas valmisolekule naasta volikogu liikme kohale.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!