Saaremaa sotsid toetavad esimehena Indrek Saart

 (9)
Jüri Pihl, Indrek Saar
Foto: Ilmar Saabas

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Saaremaa piirkonna üldkogu valis endale uue ja senisest suurema juhatuse ning esitas saarlaste kandidaadid erakonna juhtorganitesse.

Teisipäeval Kuressaares koos olnud sotsid suurendasid piirkonna juhatuse liikmete arvu seniselt neljalt üheksale. Piirkonna juhina jätkab Jaanis Prii. Oma aseesimeheks valisid kohalikud sotsiaaldemokraadid suvel erakonnaga liitunud Kajar Lemberi, kes on töötanud Rahvaliidu peasekretärina, teatas partei pressiesindaja.

Saarlaste kandidaat erakonna esimehe kohale on riigikogu liige Indrek Saar. Juhatuse liikmete kandidaatideks esitas üldkogu Kajar Lemberi, Läänemaa maavanema Neeme Suure ja hiidlasest riigikogu maaelukomisjoni esimehe Kalev Kotkase.

„Saaremaa sotsiaaldemokraadid on saanud uue hingamise. Erakonda on astunud palju uusi liikmeid, mistõttu vajas ka juhatus tugevdamist. Kindlasti on meile väga väärtuslikud Lemberi kogemused erakonna arendamisel,“ ütles Prii.

Saaremaa piirkonna uude juhatusse kuuluvad veel Pihtla vallavanem Jüri Saar, Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam, Laimjala vallavolikogu esimees Aarne Lember, Saaremaa muinsuskaitse seltsi esimees Tõnu Veldre, Leisi külaliikumise aktivist Jaak Oks ja Lii Teär, kes on Andres Tarandi assistent kliimaraamatu koostamisel. Piirkonna sekretäriks kinnitati Õnnela Räim.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond valib endale uue juhid 16. oktoobril Tallinnas toimuval üldkogul.