Saaremaa Sõmera kodus osutus veel 16 elaniku koroonaproov positiivseks

 (108)
PPA päästekopter tõi patsiendi PERHi
Foto on illustreeriv.Foto: Tanel Meos

Saaremaa Sõmera kodu ühes majas, milles oli varem teada kolm koroonapositiivset elanikku, avastati veel 16 positiivset juhtu.

Sõmera kodu ühe maja kolm elanikku olid varem andnud positiivse koroonaviiruse proovi. 27 kliendilt ja kaheksalt töötajalt võeti analüüsid teisipäeval. Töötajate testid osutusid negatiivseks, kuid elanike proovidest 16 olid positiivsed, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Sõmera hooldekodu juht Terje Hanson ütles ERR-ile, et positiivse testi andnud elanikud isoleeriti ühte majja ja nendega koos elanud, aga negatiivse testi andnud paigutati n-ö halli tsooni teise majja.

"Terviseameti Lääne regionaalosakonna töötajad on Sõmera koduga pidevas kontaktis, et juhendada ja toetada personali vajalike toimingute läbiviimisel igati toetada ja aidata. Sõmera kodul on praegu piisavalt isikukaitsevahendeid ja vajadusel saab terviseamet neid aidata piisava varu tagamisel. Tavapärases olukorras rakendame sel juhul väga rangeid reegleid COVID-19 positiivsete ja negatiivsete elu- ja käigutsoonide eraldamiseks. Siinses keerukas olukorras peame arvestama, et Sõmera kodu elanike tavapärase elukorralduse muutmine võib tekitada nende heaolule ja tervisele suuremat kahju kui koroonaviirusesse nakatumine," ütles terviseameti Lääne regiooni juht Kadri Juhkam.

Kadri Juhkam täpsustas ERR-ile, et nakatunutest vaid kolmel on kerged sümptomid, kuid ta ei välistanud, et nakatunute arv hooldekodus võib kasvada.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!