Saar: reitingud näitavad, et peaministriks saab kas Rõivas või Mikser

 (114)
Saar: reitingud näitavad, et peaministriks saab kas Rõivas või Mikser
Foto: Tiit Blaat

Sotsiaaldemokraatide peasekretäri Indrek Saare sõnutsi võib viimaste reitingute puhul öelda, et inimestel on valida, kas peaministriks saab Sven Mikser või Taavi Rõivas. "Kõik suuremad on erakonnad on öelnud, et nemad Savisaare juhitud valitsusse ei lähe ning seega temast peaministrit ei saa," ütles Saar.

Saare sõnul tõestab Keskerakonna kõrge toetusprotsent, et inimesed tahavad inimnäolisemat ja sotsiaalselt õiglasemat riiki.

"Varasemate reitingutega on tulemust keeruline võrrelda, sest varasemalt on uuringu läbi viinud Emor, aga nüüd Turu-uuringute AS," ütles Saar.

Erakondade populaarsuselt on riigikogu valimiste eel esikohal Keskerakond, selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute aktsiaseltsi uuringust.

Keskerakond oli uuringu järgi esikohal 26 protsendiga. Talle järgnes Reformierakond 22 ja sotsid 16 protsendiga, vahendas "Aktuaalne Kaamera".

Isamaa ja Res Publica Liidul oli 15-protsendine toetus ning parlamendi valimiskünnise ületaks ka kuue protsendiga Konservatiivne Rahvaerakond ja Vabaerakond.