Rüütel: loodan, et Reiljan suudab oma süü heastada

 (64)
Arnold Rüütel
Foto: Siim Lõvi

Rahvaliidu auesimees, president Arnold Rüütel loodab, et Villu Reiljan suudab raske aja üle elada ja heastada selle süü, mida ta ise endal näeb olevat.

"See on äärmiselt kahetsusväärne asi ja ma tahan ainult loota, et ta suudab selle üle elada ja heastada kõik selle, milles ta on süüdi. Ma usun, et ta oskab oma süüd eelkõige ise hinnata," ütles Rüütel Delfile.

Kohtuotsuse õigsust Rüütel kommenteerida ei soovinud. "Kohus on kohus ja mul kohtu suhtes mingeid kommentaare ei ole."

Rüütel rääkis, et Reiljani kohtuasi ja ajakirjanduses kõikvõimalikud süüdistused tema aadressil on kahjustanud Rahvaliidu mainet senini väga palju. "Kuivõrd nüüd on lõpplahend olemas, ma usun, et siis hakatakse reaalsemalt mõistma Rahvaliidu rolli, mida on Rahvaliit suutnud teha Eestimaa heaks ja eelkõige just Rahvaliidu tegemisi Eesti maaelu ja regionaalse arengu heaks. Rahvas tunnustab seda kindlasti ja antakse ka reaalsem hinnang," arvas Rüütel.

Ma usun, et need inimesed, kes soovisid jätkata Rahvaliidu koosseisus, teevad enda poolt kõik, et jätkata ja realiseerida neid põhimõtteid, mida Rahvaliit on oma loomisest alates seadnud," lisas ta.