Rüütel: loodan, et Rahvaliit jätkab tegusana

 (30)
Rüütel: loodan, et Rahvaliit jätkab tegusana
Foto: Andres Putting

Rahvaliidu auesimees, president Arnold Rüütel loodab, et laupäeval toimuval Rahvaliidu kongressil valitakse erakonnale juhtkond, kes viib Rahvaliidu kevadistele riigikogu valimistele konkurentsivõimelisena.

“Ma usun, et kongress suudab valida väga reaalse volikogu ja juhatuse. Niisuguse volikogu ja juhatuse, et on reaalne koostöö selleks, et tõesti tegeleda just Eesti probleemidega, aga mitte isiklike huvidega,” ütles Rüütel Delfile.

Rüütli sõnul on Rahvaliidul elujõulise erakonnana jätkamiseks eeldused olemas “Rahvaliidul on väga tugevad linna- ja maakonnaühendused üle kogu Eesti. On olemas allstruktuurid. Samuti on osakonnad, kus on väga reaalsed inimesed, kes on aktiivsed omavalitsuste töötajad, volikogude liikmed, vallavanemad, volikogude esimehed jne. Nendel inimestel on reaalset arusaamist poliitilisest olukorrast ja suudavad õiged otsused vastu võtta ja sellega olla ka siis konkurentsivõimalised valimistel,” arvas Rüütel.

Rüütel ei olnud nõus kommenteerima, keda ta näeks järgmise Rahvaliidu esimehena. “Ma loodan, et kaine mõistus saab oma seisukohad välja öelda ja Rahvaliit jätkab tegusa ja toimeka erakonnana,” lõpetas Rüütel.