Rüütel: kes soovivad sotsidega minna, mingu!

 (37)
Arnold Rüütel
Foto: Andres Putting

Rahvaliit kogunes täna Jõhvi kongressile, kus arutatakse sotsiaaldemokraatidega liitumist. Erakonna auesimees Arnold Rüütel ütles kongressil, et kõik, kes soovivad liituda teise erakonnaga, on vabad minema, kuid ülejäänud peaksid Rahvaliiduna jätkama.

"Ilmselt on tänase kongressi delegaatide hulgas neid, kes on otsustanud Rahvaliidust loobuda. Nad on oma valikus vabad ja tee Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ridadesse on neile avatud," ütles Rüütel oma kõnes.

"Kuid kindlasti leidub neid, kes usuvad jätkuvalt Rahvaliitu, otsustavad jagada selle põhiväärtusi ning leiavad endas tahet ja jõudu ka nende eest võidelda. Parim lahendus olekski, kui minnakse rahumeelselt lahku ilma vastastikuste süüdistusteta ja mõlemad saavad oma ideid neile kõige sobivamal viisil jätkata."

"Sellisel juhul jääb Rahvaliit, kui poliitiline jõud, alles ja selline lahendus vastab ka kõige enam rahva, eriti maarahva ootustele. See oleks ka maamehelikult kõige ausam. Samuti oleks selline lähenemine samm edasi meie poliitilise kultuuri arengus."

Rüütel lisas, et tema usub Eestimaa Rahvaliitu ja tema võimesse jätkata iseseisvalt oma poliitilist missiooni. Selle nimel tuleb aga kõvasti tööd teha.