Rüütel avaldas Vatikanile kaastunnet

 (24)
Arnold Rüütel
AFP/Scanpix

President Arnold Rüütel saatis Vatikani Tema Eminents kardinal Angelo Sodanole kaastundeavalduse.

Kaastundeavalduses seisab: „Sügava kurbusega võtsin vastu teate Tema Pühadus Paavst Johannes Paulus II surmast. Paavst Johannes Paulus II kehastas kõrgete humaansete põhimõtete kandjat, kelle mõju ulatus kaugele üle religioonide, aga ka poliitiliste tõekspidamiste piiride,” vahendab ETV.

”Suure humanisti ja kõlbluse eest seisva isiksusena pühendas ta kogu oma elu inimkonna vaimse vabanemise, kõlbelise eneseparanduse ja sallivuse edendamisele, mis kandis ka silmnähtavat vilja. Ta suutis lihtsalt ja arusaadavalt esile tuua moraalsed väärtused, mis aitavad inimesel üha keerukamas maailmas oma püüdlustes iseeneseks jääda ja kõigi hüvangut silmas pidada. Rahu ja armastuse sõnum tema esituses leidis elavat vastukaja ja andis lootust paljudele üle kogu maailma.

Johannes Paulus II leinates mäletame helgelt tema külaskäiku Eestisse 1993. aastal. Tema õnnistus meie maale saadab meid jätkuvalt ka nüüd, kui paavst ise on juba lahkunud.”

Rüütel avaldas enda ja kogu Eesti rahva nimel Vatikanile ja kogu maailma katoliiklastele sügavaimat kaastunnet. „Oleme koos Teiega leinas.”