Ruussaar: venekeelne telekanal peab näitama Eesti elu

 (32)
Ainar Ruussaar
Ainar RuussaarFoto: Karl Anders Vaikla

Rahvusringhäälingu juhatuse liikme Ainar Ruussaare sõnul ei maksa loodava venekeelse telekanali puhul rääkida pidevalt sellest, et see ei suuda konkureerida rikaste Vene telekanalitega.

Kanali loomise teemal töörühma kokku kutsunud Ruussaar rääkis intervjuus Raadio 2-le, et üks väide, millel ei ole mingisugust teaduslikku alust, ongi see, et Eestis tehtav telekanal ei suuda konkureerida rikaste ja võimsate Vene telekanalitega, kirjutab ERR Uudised.

"Õige. Ta ei suuda konkureerida selles mõttes, et ei suuda pakkuda sellisel tasemel meelelahutust ja sellisel tasemel draamasid. Aga sellega ei olegi vaja konkureerida, sest mida ükski teine vene telekanal ei paku, on kirjeldada elu Eestis ja selgitada euroopalikke väärtusi ja Euroopa toimimismehhanismi," rääkis ta.

Ruussaar lisas, et kui rääkida sellest, kuidas venelased elavad Eestis, või näidata venelastele seda, kuidas eestlased elavad Eestis, mis on ilmselt sarnane, siis see ongi väärtus.

Küsimusele, kas selline mudel suudab venekeelseid televaatajaid püüda, vastas Ruussaar omakorda küsimusega, kas siis Eestis elav vene inimene ei taha teada, kuidas tegelikult Eestis elatakse.