Ruussaar: Putini kõne oli nagu Püha Kolmainsus

 (102)
Ainar Ruussaar.ERR
Ainar RuussaarFoto: Vallo Kruuser

Vikerraadio saates "Ruussaar ja Rumm" leidis saatejuht Ainar Ruussaar, et Venemaa presidendi Vladimir Putini kõne föderaalkogule oli nagu Püha Kolmainsus ikoonil.

Saatejuht Hannes Rumm märkis, et Putini kõnes oli kaks olulist osa ehk sisepoliitiline osa, kus ta rääkis Venemaa majandusest ja sotsiaalpoliitikast, ja teine - sõjaline osa, mis ka rahvusvaheliselt enim tähelepanu pälvis.

Ruussaare sõnul oli Putini kõne seotud ka religiooniga, mida ta ise ka igal võimalusel rõhutab. "Putini kõne oli nagu Püha Kolmainsus - Isa, Poeg ja Püha-vaim. Seal oli ähvardus, seal oli lubadus ja seal oli võim, mida vene rahvas võib olla alateadlikult tõlgendabki kui ikoonimaali ja see tuli tal väga hästi välja," nentis Ruussaar.

Ruussaare sõnul aga Putin otseselt valetas kui ta oma kõnes ütles, et Venemaa sõjaline võimsus kasvab, kuid see kasv ei ole agressiivne või seda ei kasvatata agressiivsetel eesmärkidel.

"Donetsk, Lugansk, Gruusia sõda, mitmed külmutatud konfliktid. See, mida Venemaa on teinud Süürias jne," nentis Ruussaar