RÜE kutsub inimesi Toompeale kütuseaktsiisi tõusu vastu meelt avaldama

 (49)
Kõige odavamalt saab bensiini Venezuelas.
Kõige odavamalt saab bensiini Venezuelas.Foto: Ester Vaitmaa

"Kütuseaktsiisi ootamatu tõus on kirves selga nii ettevõtjale kui igale Eestimaa inimesele, eriti maapiirkonnas elavatele kodanikele," kommenteeris Rahva Ühtsuse Erakonna (RÜE) aseesimees Evelyn Danilov, kutsudes inimesi avaldama meelt aktsiisitõusu vastu.

"Mina elan Ida- Virumaal ja tean rohkem kui hästi, kuidas siinsed inimesed otsivad võimalusi oma eluga toime tulekuks. Uue valitsuse otsus tõsta kütuseaktsiisi mõjub meile kõigile, vahet ei ole, kas oled ettevõtja või pensionär, sinult kooritakse viimane nahk."

"Valitsuse plaan tõsta kütuseaktsiisi on kahetsusväärne ning IRL-i ja sotside toetus sellele on vaid pingutus võimul püsimise nimel - sellega demonstreeritakse rahvale selja pööramist," ütles RÜE juhatuse liige ja volikogu aseesimees Jane Snaith.

RüE värskelt valitud juhatuse liige Silver Kuusik lisas: "On väga valus mõelda, et niigi igat senti lugevale maainimesele paneb uus aktsiisitõus järjekordse hoobi." Kuusiku sõnul peab valitsus mõtlema selle peale, kuidas hoida inimesi motiveeritult äärealadel, et meie maa oleks kaetud ja kaitstud.

Rahva Ühtsuse Erakond pidas nädalavahetusel oma kolmandat üldkogu Harjumaal. Üldkogul valiti RÜE-le täiendavaid juhatuse liikmeid ja seati erakonna jaoks sihid eelseisvaks aastaks.

RÜE Üldkogu otsustas ühehäälselt toetada kütuseaktsiisi vastast meeleavaldust ning kutsub üles Eesti inimesi nii Toompeale kui Tartu Raekoja platsile. Toompeal toimub meeleavaldus juba täna kell 12 ning Tartus 1. mail kell 14.