Rotid sõid varjupaigas kutsikatel näod peast

 (40)
Rotid
Eesti Ekspress

Pärnu kodutute loomade varjupaigas on koerad sunnitud väljas veeloikudes elama, neile allapandud põhk mädaneb ja pisikutsikatel on rotid näod peast ära söönud.

Varjupaika külastanud inimesed olid hämmastunud, kui nägid seal rottide puretud koerakutsikaid, kellest üht ei olnudki võimalik elule päästa, kirjutab Linnaleht.

Teisel oli aga roti hammustatud nägu juba nii kaua aega tagasi puretud, et haavadesse oli tekkinud infektsioon. Lisaks haukus üks koer oma kuudi esises veeloigus, samal ajal kui varjupaiga territooriumile toodud killustikuhunnik ootas nädalavahetuse järgset esmaspäeva, mil see inimestele mõeldud majakese alla saaks paigaldatud.

“Koerakene ei pea aga külmade tulekul vees paari tundigi vastu, oleks võinud reedel killustiku loomale alla panna ja esmaspäeval majale mõelda,” rääkis ligimene.

Varjupaikade MTÜ juhataja Birjo Piiroja kinnitas, et kriitika on üle pakutud. “Inimesed ei tea, et me asume endisel prügimäel, ning kui me siin pakume oma koertele-kassidele toitu, siis meelitab see kohale ka rotte. On tõsi, et koer sai hammustada, kuid praegu on ta krapsakas ja ravitud,” rääkis Piiroja.