Rootsi firma võtmas vastutust tivolipõlengus

 (31)
Tulekahju Rakvere Tivolis
YouTube

Osaühingut Tivoli Tuur ja selle Rootsi äripartnerit ITV Heby esindav vandeadvokaat Kalev Aavik kinnitas, et Rootsi firma on nõus vastutama kevadel Rakveres juhtunud tivolipõlengu eest, kui selgub, et selle põhjuseks oli karusselli tehniline rike.

Vandeadvokaat selgitas, et kui kahjunõue pööratakse ITV Heby vastu, siis saab firma kaasata kindlustusfirma, mis loob võimaluse saada kuni kahe miljoni krooni suurust kindlustushüvitist, kirjutab Virumaa Teataja.

Konkreetset hüvitissummat ei soovinud Aavik nimetada, küll aga märkis, et ITV Heby on valmis kohe alustama läbirääkimisi karussellipõlengus kannatanutega.

Aaviku hinnangul on üheks vaidlusaluseks küsimuseks, et milleni ulatub ürituse korraldaja kohustus rakendada turvameetmeid. Juristi sõnul puuduvad tal andmed selle kohta, et Tivoli Tuur OÜ oleks rikkunud oma kohustusi avaliku ürituse korraldajana.

“Karusselli tehniline rike ei ole automaatselt võrdsustatav turvameetmete ebapiisava rakendamisega,” sõnas Aavik.

Viru ringkonnaprokuratuuri Rakvere osakonna prokurör Marge Voogma ütles, et kriminaalmenetlus seoses kevadel Rakveres Tivoli lõbustuspargis juhtunud õnnetusega jätkub.

Kuriteole viitavaid asjaolusid pole seni leitud ning ta otsustab lähemal ajal, kas kriminaalmenetlus lõpetada või mitte.