Roostal algavad XXV Kõrgemad Riigikaitsekursused

 (7)
Mikk Marran
Foto: Ilmar Saabas

Täna algavad Läänemaal Roostal XXV Kõrgemad Riigikaitsekursused, kus keskendutakse riigikaitse laiapõhjalisele käsitlusele.

Kuue päeva jooksul saavad kursuslased põhjaliku ülevaate Eesti julgeoleku- ja kaitsepoliitikast, välispoliitikast, riigikaitse korraldustest ja selle seadusandlikust keskkonnast, rahvusvahelisest kaitsealasest koostööst ja Eesti kaitseinvesteeringutest ning sisejulgeolekust, samuti riigikaitse seotusest erinevate eluvaldkondadega. Lisaks ettekannete kuulamisele ja aruteludele osalevad kursuslased grupitöödes, et lahendada riigikaitse ja julgeolekuga seotud ülesannet, teatas kaitseministeerium.

Kursused avab esmaspäeval kaitseministeeriumi kantsler Mikk Marran. Teiste seas esinevad kursuslastele kaitseminister Mart Laar, kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots, välisministeeriumi kantsler Alar Streimann, siseministeeriumi kantsler Tarmo Türkson, kaitse-, välis- ja siseministeeriumi ametnikud, kaitseväe ohvitserid ning teised asjatundjad.

Samuti külastavad kursuslased Ämari lennubaasi, tutvuvad Paldiskis 1. jalaväebrigaadi linnakus kaitseväe ja siseministeeriumi valitsemisala varustusega ning külastavad Paldiski sadamas Eesti mereväe laeva. Kursused edukalt läbinutele antakse vastav tunnistus ja rinnamärk.

Alates 1999. aastast toimuvad Kõrgemad Riigikaitsekursused on lõpetanud ligi 1100 inimest erinevatest eluvaldkondadest. Kursustel osalevad poliitikud, riigiametnikud, kaitseväelased, ettevõtjad, ajakirjanikud, haridustöötajad ning mitmetes teistes eluvaldkondades aktiivsed inimesed.