Rõivas: üksikute inimeste rumal ja labane käitumine kahjustab kogu riiki

 (367)
Taavi Rõivas intervjuul
Taavi RõivasFoto: Andres Putting

Peaminister Taavi Rõivase sõnul ei ole rassismil mitte mingisugust õigustust ega kooskõla sellega, kuidas Eesti ühiskond toimib.

Kommenteerides õhuväe ülema Jaak Tarieni kirjeldust liitlaste vastu lokkavast rassismist, kordas Rõivas suvel riigikogu ees öeldud mõtet. "Igasugune teiste inimeste ründamine verbaalselt või füüsiliselt sotsiaalse, religioosse või rahvusliku kuuluvuse tõttu on lubamatu. Eesti vabadust kaitsma tulnud liitlaseid nahavärvi tõttu rünnanud inimesed häbistavad Eestit ja selline labane käitumine väärib ühiskonna ühemõttelist hukkamõistu. Üksikute inimeste rumal ja labane käitumine kahjustab kogu riiki," sõnas Rõivas Delfile.

Õhuväe ülem Jaak Tarien kirjeldas eile Facebookis, kuidas tal on häbi kaasmaalaste pärast, kes solvavad meid kaitsma tulnud tumedanahalisi NATO sõdureid. "Täna pidin oma rahvuskaaslaste käitumise pärast piinlikkust ja häbi tundma. Vaatasin Tapa polügonil koos Ämaris õppusel viibiva USA Õhuväe eskadrilli ülemaga kuidas A-10 ründelennukid Eesti, USA, Saksa ning veel mitme teise riigi tulejuhtidega koostöös sihtmärke ründasid. Ilus ilm ja hea õppus," kirjutas Tarien.

"Küsisin kolleegilt, kuidas eskadrilli 300+ inimest ennast Eestis tunneb. Suurepäraselt, väga ilus maa, eestlased on oma riigi üle uhked, majad on korras, tänavad on puhtad. Ainult vahel on mul raske oma õhuväelastele seletada, miks neid linnas halvasti koheldakse, kuigi me tulime siia teie riigile abiks ja toeks. Küsisin täpsemalt ning sain teada, et need liitlased kelle nahavärv on kohalikust veidigi erinev, peavad Tallinnas tihti verbaalseid ja vahel ka füüsilise rünnakuid taluma," lisas õhuväe ülem.