Rõivas: tõe Pentus-Rosimannuse ja Autorollo kohta saab välja selgitada ainult kohus

 (92)
Taavi Rõivas LP-sse
Taavi Rõivas Foto: Eero Vabamaegi

Peaminister Taavi Rõivas ütles oma erakonnakaaslase ja keskkonnaministri Keit Pentus-Rosimannuse OÜ Autorollo skandaali kommenteerides, et ainult kohus saab hinnata, kas tunnistajate väidetel on tõepõhi all.

Näiteks hiljuti ütles tunnistaja, Autorollo eelmine omanik Tiit Pohl, et ministri Viimsi maja oli firma rahadest salaja kinni makstud. Majalaen oli ametlikult Pentuse isikliku pangakontoga seotud, kuid Pohl väitis, et majalaenu tasumiseks sai ministri isale ja firma kaasomanikule Väino Pentusele toodud sularaha ja firma raamatupidamises see kuidagi ei kajastunud.

"Konkreetse asja kohta saab kohus ise hinnangu anda, kas tegemist on tõendiga ja kas sel on alust või mitte. Seda on kõigil, nii avalikkusel kui teistel isikutel palju raskem kommenteerida kui protsessi osalistel ja kohtul," ütles Rõivas.

Ta rõhutas, et Pentus-Rosimannus on selgelt välja öelnud, et tal ei ole olnud seotust nende asjadega, millega väidetakse, et on olnud. "Kuna tegemist on tsiviilvaidlusega, küllap siis osapooled selgitavad välja, kuidas tegelikult oli," märkis ta.