Rõivas Stubbile: Venemaa kujutab ette, et suudab sõdides piire nihutada

 (35)
Taavi Rõivas, Alexander Stubb
Taavi Rõivas, Alexander StubbFoto: Tiit Blaat

Peaminister Taavi Rõivas jõudis Helsingis oma Soome ametivenna Alexander Stubbiga lisaks ametlikule kohtumisele käia jooksuringil, ujumas ja saunas.

Iltalehti kirjutab, et Venemaa oli jututeemaks ka ajal, mil Rõivas ja Stubb tegid üheskoos kuuekilomeetrise jooksuringi.

Rõivase sõnul pole Venemaa enam üksnes naaberriikide, vaid kogu Euroopa ptobleem. Rõivas taunis Venemaa hoiakut, nagu suudaks Eesti idanaaber sõja abil riigipiire nihutada.

"Kahjuks paistab nii, et Venemaa ja Lääne-Euroopa suhted on järgmistel aastatel väga keerulised," sõnas Stubb.

Peaministrid jooksid kuus kilomeetrit ja käisid Kesäranta residentsis saunas. Eesti 35-aastane peaminister esines ajakirjanikele põhiliselt soome keeles, kirjutab Iltalehti.

"Meil oli väga tore õhtupoolik: jooks, saun, ujumine ja õnnestunud kõnelused LNG-terminali küsimuses," tegi Stubb oma residentsis kokkuvõtte.

Soome ja Eesti leppisid pärast kolm aastat kestnud vaidlusi kokkuleppe vedelgaasi terminali rajamiseks. Soome ehitatakse suurem terminal ja Eestisse väiksem.

Terminalid ning nende vaheline gaasitrass maksavad kokku pool miljardit eurot. Gaasitoru ise maksab 200 miljonit, millest suurem osa peaks laekuma EL eelravest. LNG terminaliga koos ehitatakse Lätti maa-alune gaasihoidla.