Rõivas: soovitan suhtuda Keskerakonna lubadustesse reservatsiooniga

 (126)
Rõivas: soovitan suhtuda Keskerakonna lubadustesse reservatsiooniga
Foto: Taavi Arus

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees, Reformierakondlane Taavi Rõivas peab mõeldamatuks Keskerakonna plaani tõsta pensione 35 euro võrra, sest Keskerakond soovib raha selle tarbeks leida astmelise tulumaksu kehtestamisega.

Keskerakond lubab oma valimisplatvormis tõsta erakorraliselt kõiki pensione, sealhulgas vanaduspensione vähemalt 35 euro (ca 550 krooni) võrra kuus ning lõpetada pensionitõusu külmutamise.

Keskerakonna kinnitusel võimaldaks pensionitõusu ellu viia vahendid kapitalimaksudest ja astmelise tulumaksu kehtestamine.

"Pensionid peavad kindlasti kasvama ning pensionitõusu toob majanduskasv. Astmeline tulumaks aeglustab majanduskasvu ning seetõttu ka vähendab võimalusi pensionite tulevaseks kasvuks. Reformierakond on Keskerakonna pakutavale järsule maksutõusule ja astmelisele tulumaksule selgelt vastu," ütles Rõivas Delfile.

"Soovitan suhtuda Keskerakonna lubadustesse reservatsiooniga - on näha, et nad on arvestanud opositsioonipartei rolliga ka järgmised neli aastat ning ei muretse vajaduse pärast lubatu ellu viia," sõnas Rõivas.