Rõivas: röövimise pärast pole diplomaatilisi protestiavaldusi kaalutud

 (25)
Uuendatud
Peaminister Taavi Rõivas
Peaminister Taavi RõivasFoto: MARI LUUD

Eestil ei ole praegu seoses kaitsepolitseinik Eston Kohvri röövimisega mingeid diplomaatilisi protestikäike kavas teha ning praegu püütakse korraldada kõik ametkondade tasandil, et juhtum Eesti jaoks positiivselt laheneks, ütles peaminister Taavi Rõivas.

Peaminister rääkis "Välisilmas", et ta ei saa väita, et Kohveri röövimine oli spetsiaalselt Walesis toimunud NATO tippkohtumise ajaks kavandatud. Selle kinnitamiseks peavad olema tugevad tõendid, kirjutab ERR Uudised. "Ei ruttaks siin otsima mingeid väga suuri poliitilisi taustasid," ütles ta.

"Mingite demonstratiivsete protestikäikude peale ei ole me ausalt öeldes isegi jõudnud mõelda, sest kõikide soovid ja püüdlused on praegu suunatud sellele, et saada lahendus sellele juhtumile," vastas Rõivas küsimusele, kas Eestil on plaanis kutsuda tagasi Venemaa suursaadik Jüri Luik.

Ka ELi ja NATO huvi juhtumi vastu on Rõivase sõnul suur, aga abipalvet ei ole neile esitatud. "See pole põhjus seda teemat poliitilisemaks ajada. Tegemist on olnud - tundub, et vist mõlemalt poolt - jõustruktuuride või julgeolekustruktuuride operatsiooniga."