Rõivas pärast koalitsioonikõnelusi kallite lubaduste katteallikaid veel ei avaldanud

 (48)
Rõivas pärast koalitsioonikõnelusi kallite lubaduste katteallikaid veel ei avaldanud
Taavi Rõivas ja Sven MikserFoto: Tiit Blaat

Tõenäoliselt ütlevad Reformierakond ja sotsid pärast tänaseid koalitsiooniläbirääkimisi riigikogus lõpuks välja, milliste vahenditega nad kulukaid lubadusi ellu viia plaanivad.

Tulumaksu ja töötuskindlustusmakse määra vähendamine, tulumaksuvaba miinimumi tõstmine ja lastetoetuste mitmekordne tõus, lisaks veel kultuuritöötajate palgatõus - kõik need muudatused on küpseva koalitsiooni liikmed välja hõiganud, kuid seni on avalikkusele jäänud ebaselgeks, millistest eelarvevahenditest need kaetakse.

Pärast tänaseid läbirääkimisi öeldakse tõenäoliselt planeeritavad katteallikad välja. Võimalik, et juba räägitakse ka ministriportfellide jagamisest, sest kõik osapooled soovivad, et enne neljapäevast riigikogu juhatuse valimist kõik paigas oleks. Enne neljapäeva peavad veel mõlema erakonna volikogud koalitsioonilepingu heaks kiitma.

Koalitsioonikõnelustelt saabunud peaministrikandidaat Taavi Rõivas ütles siiski, et katteallikate osas on veel väikesi erimeelsusi ja avaldas lootust, et need saab paika täna õhtuks.