Rõivas: NATO liitlaste otsus suurendada oma kohalolekut Eestis ja lähiriikides suurendab oluliselt meie julgeolekut

 (33)
Taavi Rõivas
Taavi RõivasFoto: Tanel Meos

Peaminister Taavi Rõivas lausus täna valitsuse pressikonverentsil, et tähtsaim uudis on julgeolekuga seotud, sest NATO liitlaste otsus suurendada oma kohaolekut Eestis ja meie lähikonna riikides kasvatab oluliselt meie julgeolekut.

Sellega tegid tööd väga pikka aega väga paljud inimesed, aga rääkida saab alles siis, kui otsused on tehtud. Viimase kuu jooksul on sellega eriti intensiivselt tegeletud, mistõttu Rõivas tänas kõiki, kes olid seotud NATO vägede Eestisse toomise korraldamisega.

"Tänan ka meie liitlasi, kes väga kiirelt meie palvetele on reageerinud," lausus Rõivas, kes tuletas meelde, et juba järgmisel nädalal saabub Eestisse USA 173. õhudessantbrigaadist üks kompanii, mais alustab Ämaris teenistust 4 Taani F-16 hävitajat ja NATO suunas Läänemerele miinitõrjeeskaadri, kus ka meie laev Admiral Cowan.

Suur hulk liitlasi osaleb kevadtormil, seal on kokku umbes 6000 osalejat. Samuti on oluline, et mitte ainult Eestis ei suurenenud NATO kohalolek, vaid ka teistes Balti riikides, kokku saame rääkida siin õhuturbelennukite neljakordistumisest.

Ta rääkis ka sellest, et käis eile veteranirokil, kus osales üle 15 000 inimese. "Oli väga hea kontsert ja võimalus olla Eesti inimestega koos," ütles Rõivas.