Rõivas: mistahes koalitsioon ilma Reformierakonnata tooks vältimatult kaasa astmelise tulumaksu

 (105)
Taavi Rõivas
Taavi RõivasFoto: Ilmar Saabas

Reformierakonna üldkogul peetud kõnes rõhutas erakonna esimees ja peaminister Taavi Rõivas kahte olulist teemat: tulumaksu ja julgeolekut.

Rõivase sõnul seisab Reformieraknd vankumatult tööjõumaksude langetamise eest, olgu sotsiaalmaksuprotsendi languse või tulumaksuvaba miinimumi tõusu kaudu.

"Mistahes koalitsioon ilma Reformierakonnata tooks vältimatult kaasa astmelise tulumaksu ning kõrgemad maksumäärad," ütles Rõivas.

"Lubasime valimistel jätkata tööjõumaksude langetamist ning majanduskasvu soosiva ettevõtluspoliitika ajamist ning seisame selle eest ka nüüd. Me teame hästi, et maksukoorma nihutamine inimeste töiselt tulult tarbimisele aitab kiirendada majanduskasvu ning luua senisest kõrgema palgaga töökohti," lausus Rõivas.

Peaminister rõhutas, et kogu valitsusperioodi tuleb olla valmis ühiselt ajusid ragistama, et uudseid ja innovatiivseid lahendusi pakkuda või jalgratast leiutamata need arvukate ettepanekute seast üles leidma. Rõivas on veendunud, et uued ideed nagu e-residentsus, reaalajas majandusarvestus, teadus- ja arendustegevuse potentsiaali tõhusam ärakasutamine majanduses või Euroopa digitaalse ühisturu käivitamine võivad tuua Eestile uut edu.

Peaministri hinnangul saab targalt planeerides haldusreform teoks. "Mitte selleks, et kaart ümber joonistada või omavalitsuste arvu tähistavat numbrit väiksemaks saada, vaid selleks, et aidata omavalitsustel üle Eesti paremaid avalikke teenuseid pakkuda," märkis Rõivas.

Julgeolekuteemadel erakond kompromisse ei tee

Reformierakonnal on peaminister Taavi Rõivase sõnul Eesti riigi julgeolekus peavastutus, aga seda toetab Eesti inimeste vankumatu kaitsetahe ning usk oma riiki ja vabadusse. Kompromisse Reformierakond Eesti julgeoleku arvelt ei tee.

"Maailm meie ümber ei ole turvaline, kui me ise seda turvalisust ei loo. Et Eesti iseseisev kaitsevõime oleks tugev ning et NATO liitlased seisaksid meiega külg külje kõrval. Need asjad ei juhtu iseenesest, peame selle nimel tegema järjepidevat tööd," ütles Rõivas. 

"Eelmise valitsuse ajal tehti ajaloolised otsused liitlaste Eestisse paigutamiseks ning ametisseasunud valitsuse ülesanne on seda kohalolekut suurendada ja põlistada. Minu soov on näha Eestis liitlaste pataljoni, praeguse kompanii asemel," lisas ta.

Rõivase hinnangul toimib tänapäevane sõjapidamine vaid nende riikide vastu, kes on nõrgad ja kellel puudub kaitsetahe.

"Eesti ei ole selline, kuid me peame toetama riigikaitseõpetust koolides, riigikaitsekursuseid soovijatele, sõdurigarantiid või reservväelase palga kompenseerimist. Kõike seda oleme lubanud ning kõik selle kavatseme ka ellu viia," lubas Rõivas.

Peaminister märkis, et Eesti häälel on välispoliitilist kandepinda ning peame oskama seda tõhusalt kasutada kogu Euroopa turvalisuse tagamisel.

"Peame tegema kõik selleks, et ukrainlasi toetada. Olgu selleks majanduslik abi, sõja eest pagevate ukrainlaste vastuvõtmine või poliitiline toetus rahvusvahelistes organisatsioonides - meie roll peab olema aktiivne ja meie selg peab olema sirge," lausus Rõivas.