Rõivas: mis on see üks viga, mille ma olen teinud peaministrina?

 (107)
Valimiskogu Estonias 24.09.2016
Valimiskogu Estonias 24.09.2016Foto: Andres Putting

Umbusaldatud peaminister Taavi Rõivas palus "Pealtnägija" saatejuhilt Mihkel Kärmasel nimetada kasvõi üks viga, mille ta on peaministrina teinud. Rõivas usub, et ilma Edgar Savisaare õnnistuseta uus koalitsioon ei sünni.

Saatejuht Mihkel Kärmas viitas, et Reformierakonnale heidetakse ette ülbust ja ka täna ütles Rõivas riigikogu ees, et peaministrina ei ole ta teinud ühtegi viga, vahendab ERR.

Rõivas palus seepeale saatejuhil nimetada mõni tema tehtud viga. "No aga nimetage mõni [viga], mis ma olen teinud oma tööalaselt. Öelge teie, mis on see üks viga, mille ma olen teinud peaministrina," ütles Reformierakonna esimees saates.

Saatejuht Kärmas nimetas näiteks Tallinna Sadama korruptsioonijuhtumi. Rõivas ütles seepeale, et mõistis selle koheselt hukka. "Siin mulle ja Reformierakonnale on väga raske midagi ette heita," leidis ta.

Rõivase hinnangul see võimuliit ilma Edgar Savisaare heakskiiduta sündida ei saa. "Küllap mingeid järeleandmisi tehakse, mis on Edgas Savisaarele ja tema toetajatele meelepärased," arvas ta.