Rõivas: Kreekal ei õnnestu endale paremaid tingimusi välja rääkida

 (30)
Lisatud video, täiendatud kell 16.35

Peaminister Taavi Rõivas ütles tänase valitsuskabineti nõupidamise järel pressibriifingul, et Kreeka lootus, nagu oleks neil võimalik referendumi ja sellega seotud mõjutustegevusega endale paremaid tingimusi välja kaubelda, on alusetu.

Rõivas ütles, et Kreeka on pannud viimase abiprogrammi rahvahääletusele ning suunab inimesi ei-vastuse poole, lootes sellega endale paremaid tingimusi välja kaubelda. Rõivase sõnul on see lootus Kreeka poolt alusetu.

Rõivas ütles, et nii Euroopa rahandusministrid kui peaministrid veetsid eelmisel nädalal sisuliselt terve nädala Brüsselis ja pingutasid selle nimel, et pakkuda Kreekale võimalusi reformideks ja kokkulepeteks, et täita eeldusi, mida Kreekale seati.

Laenud olid tingimuslikud ja nende saamiseks pidi Kreeka oma kodutöö ära tegema.

Rõivas kritiseeris Kreeka uue valitsuse käitumist. Kreeka uuel valitsusel oli pool aastat võlausaldajatega läbi rääkimiseks, et tutvustada oma mõtteid olukorra lahendamiseks. Kahjuks Kreeka keeldus eelmisel nädalal viimasel hetkel kokkuleppest, mis talle pakuti.

Rõivas ütles, et Kreekale soovitati selliseid asju nagu käibemaksuerandite vähendamine, pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse suurendamine, mida Eesti on teinud ilma välise surveta, sest see on mõistlik ja tagab meile korras ühiskonna. Seetõttu ei tasu rääkida ka sellest, et Kreekale esitatakse ultimaatumeid.

Valitsuse kabinetinõupidamine algas kell 10.00 ja seal olid arutluse all Eesti seisukohad Euroopa rände tegevuskava rakendusettepanekute osas ja Kreeka kriis. Kabinetinõupidamine jätkus alates kella 14-st.