Rõivas: Kohveri advokaadi kriitika Eesti ametkondade suunas on Vene riigi propaganda

 (56)
Valitsuse Pressikonverents
Taavi RõivasFoto: Tanel Meos

Peaminister Taavi Rõivase sõnul on Venemaal Lefortovo vanglas viibiva kapo ametniku Eston Kohveri advokaat Jevgeni Aksjonovi kriitika Eesti suunas Vene riigi propaganda ning seda uskuda oleks naiivne.

Tänases Eesti Päevalehes ilmunud artiklis ütleb Aksjonov, et Eesti peaks esimese sammuna näitama head tahet septembris Narva jõel Eesti piirivalvele vastu hakanud endiste KGB ohvitseride vastu. Lisaks on tema arvates välisministeerium ükskõikne ning riik koonerdab.

"Tegemist on Vene riigi propagandada. Eesti riik eri ametkondade kaudu teeb kõik, mis meie võimuses," kommenteeris Rõivas Aksjonovi väidet valituses pressikonverentsil.

"Me ei saa antud juhul rääkida objektiivsest kohtumõistmisest ja advokaadist. Ei tasu eeldada, et Aksjonov esindab klienti nii, nagu meie ette kujutame tavalises õigusriigis. Venemaa poolelt öeldut tasub võtta reservatsiooniga. Me ei ole keegi nii naiivsed, et usuksime, et KGB ohvitseride vabastamine aitaks olukorda ," lisas ta.

Ka kapo kommenteeris tänases Päevalehes Aksjonovi väljaöeldut. "Me ei pea vajalikuks advokaadiga avalikku diskussiooni pidada," ütles kapo pressiesindaja.

Küsitlus #118543