Rõivas: erinevalt kriisiajast tuleb meil nüüd hakata otsuseid rohkem selgitama

 (46)
Taavi Rõivas
Taavi RõivasFoto: Ilmar Saabas

Keskerakondlane Kadri Simson ütles tänases "Foorumis", et kriis on läbi ja valitsemisstiili tuleb muuta, enam ei saa võtta aruteluta vastu kiireid valusaid otsuseid. Reformierakondlasest sotsiaalminister Taavi Rõivas möönis, et tänavusest aastast tuleb kaasa võtta teadmine, et ehkki kriisiajal tuli langetada otsuseid väga kiiresti, siis nüüd on käes aeg, mil otsuseid tuleb pikemalt selgitada ja põhjendada.

"On käes see faas, kus oodatakse suuremat selgitamist, aga seda ka parlamendilt, ka mitmetelt linnavalitsustelt," ütles Rõivas saates.

Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on valitsus ja eriti rahandusminister Jürgen Ligi siiani jätkanud kriisiaegset juhtimisstiili.

"Aastal 2009 oli võimalik võtta väga kiiresti ja igasuguse aruteluta vastu kiireid valusaid otsuseid. Mõnes mõttes on üllatav, et see stiil ei saagi jätkuda, nüüd on olukord normaliseerunud, nüüd peaks tagasi minema demokraatliku tava juurde. Peaks minema tava juurde, kus valitsus ei arva, et nad on eelarve vastu võtnud ja nüüd see parlamendis kinnitatakse. Valitsus tuleb ministri isikus, et tehke ära, sest ma olen sellega arvestanud, teil pole õigust sellega mitte nõustuda, sest te ei tohi eelarve tasakaalu riski alla seada," kritiseeris Simson.

"Eelarve ei ole veel nädal vanagi, kui on juba kahtluse all umbes 100 miljoni euro jagu tulusid," ütles Simson olevat selle juhtimisstiili tagajärg.