Rohelised hakkavad peagi esimeest valima

 (10)
Rohelised hakkavad peagi esimeest valima
Foto: Siim Lõvi

Poliitiliselt pildilt mõneks ajaks kadunud Erakond Eestimaa Rohelised valmistub eesoleval üldkogul erakonnale uut esimeest ning juhatust valima.

Erakonna esimehe kandidaatideks on Delfile erinevad rohelised pakkunud Marek Strandbergi, Aleksander Laanet ja Peep Mardistet.

Üks tõenäolisemaid ja tõsiseltvõetavamaid esimehe kandidaate on aga Valdur Lahtvee, sest eelpoolnimetatud roheliste poliitikud on Delfile öelnud, et Roheliste Erakonna juhtimisest huvitatud ei ole. Samuti ei soovi erakonda juhtida üks viimaseid roheliste juhtfiguure Aleksei Lotman.

Lahtvee ei soovinud küll teemat kommenteerida, kuid ütles, et midagi välistatud ei ole. Lahtvee pakkus Delfile võimaliku kandidaadina Marek Strandbergi, kes Delfile kinnitas, et erakonna esimeheks saada tal huvi puudub. “Võibolla huvi tekib, iial ei või teada,” ütles selle peale Lahtvee.

Üldkogu korraldustoimkonna liige Aleksander Laane ütles, et kandidaatidena on üles seatud juba mitmeid kandidaati, kuid kedagi nendest nimetada ta ei soovi. “Meil ei ole liikmetega sellist kokkulepet, et see asi läheb avalikuks. Arutamine toimub üldkogul.”

Roheliste Erakonna üldkogu toimub 10. septembril.