Ringkonnakohus rahuldas Talviku apellatsioonkaebuse ja tühistas ettekirjutus poliitilise välireklaami lõpetamiseks

 (7)
Vabaerakonna pressikoverents riigikogus
Artur TalvikFoto: Karli Saul

"See on demokraatia suur võit – mul on sellise otsuse üle tõesti väga hea meel," ütles riigikogu saadik Artur Talvik eile vähem kui tund aega pärast tema kaebuse rahuldamist Tallinna ringkonnakohtus.

Talvik vaidlustas Tallinna halduskohtu 11. aprilli 2016. aasta otsuse, millega talle määrati 200eurone trahv selle eest, et poliitikasse pürgiv filmimees ei võtnud oma autolt kleepse ära, kuigi kehtis poliitilise välireklaami keeld.

"Võtsin maha kõik, mis mind ja minu autot kampaaniaga sidus, ning jätsin alles vaid üleskutse "Vali kass Artur!" – politseile sellest aga piisas," meenutab Talvik aastatetagust seika.

"Minu eesmärk kaebuse esitamisel oligi see, et tuleks vabaneda sellisest keelust, mis seab kandidaadid tulenevalt nende rahalistest võimalustest väga ebavõrdsesse olukorda," ütleb Talvik.

Ringkonnakohtu eilne otsus toetub muu hulgas ühele varasemale riigikohtu üldkogu välireklaami keeldu puudutavale otsusele, mis annab opositsioonipoliitik Talvikule lootust, et politsei- ja piirivalveamet jätab kohtuotsuse edasikaebamisega vähemalt tema hinge rahule.

Loe täismahus Õhtulehest.