Riina Solman segadusest Põhja-Tallinna linnaosakogu koosolekul: IRLi liikmete tunded Yoko Alenderi suunal polnud soojad

 (61)
Riina Solman segadusest Põhja-Tallinna linnaosakogu koosolekul: IRLi liikmete tunded Yoko Alenderi suunal polnud soojad
Linnaosakogu koosolekRaepress

Põhja-Tallinna linnaosakogu valis täna juhte ja reformierakondlased ning sotsid pettusid IRL-i käitumises, kuna viimased eelistasid toetada Keskerakonda. Riina Solman selgitab tausta.

"Tõepoolest, sel korral oli meil kokkulepe sotside ja reformierakonnaga esimeeste ja aseesimeeste osas Tallinna linnaosakogudes," ütleb Tallinna volikogu IRLi fraktsiooni juht Solman Delfile.

"Edastasime kokkuleppe ka oma liimetele Põhja-Tallinna linnaosa halduskogus. Midagi läks viltu, mis täpselt juhtus, selgitame võimalikult kiiresti välja ja klaarime selle olukorra," räägib ta ja lisab: "Esmase tagasiside põhjal teame, et IRLi Põhja-Tallinna liikmete tunded Yoko Alenderi suunal, kes käitus mõned aastad tagasi väga inetult ja reeturlikult IRLi suunal, ei olnud soojad - inimestel oli emotsionaalselt keeruline tema poolt hääletada. Kuid nagu ütlesime – me selgitame täpsed asjaolud välja ja klaarime olukorra ära."

Linnaosakogu esimeheks valiti keskerakondlane Andrei Birov, kes sai 12 poolthäält - seda vaatamata asjaolule, et Keskerakonnal on 21-liikmelises linnaosakogus 10 häält ehk vähemus.

Opositsiooni kandidaat linnaosakogu esimehe kohale – reformierakondlane Yoko Alender – sai salajasel hääletusel 8 häält.