Riina Sikkut: uue eelarvega tuleb lahendada haiguspäevade mure

 (17)
Arutelu "Pensioni tulevikust -kes tasub memme vaeva?" Riigikogus
Riina SikkutFoto: Madis Veltman

Sotsiaaldemokraat Riina Sikkut juhtis täna riigikogus peetud kõnes tähelepanu sellele, et valitsusel puudub terviklik plaan koroonakriisiga võitlemiseks, mis kajastub ka 2021. aasta riigieelarve eelnõus.

Ühtlasi kutsus Sikkut riigikogu toetama sotsiaaldemokraatide muudatusettepanekut, mis suunab esimeste haiguspäevade hüvitamisse täiendavalt 30 miljonit eurot, et inimesed ei oleks sunnitud haigetena tööle minema. Sotsiaaldemokraadid hakkavad muudatusettepanekute hääletamise eel vaheaegu võtma, et survestada valitsust leppima lõpuks kokku haigusraha maksmise uues korras.

"Viimase 14 päeva haigestumus 100000 inimese kohta on 223, mis on kõrgem kui kunagi varem. Viimase ööpäeva jooksul lisandus 274 positiivset testitulemust, terviseameti Põhja regionaalosakonnal on jälgimisel enam kui 13000 inimest, eristada saab 28 kollet, neist kaheksa on töökohakolded. Lisaks on veel neli koolikollet, kolm üritustekollet, kaks lasteaiakollet, kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vanglakolle. Ka viimased on seotud töökohtadega," rääkis Sikkut, osutades olukorra tõsidusele.

Haiguspäevade heldema kompenseerimise kõrval seisavad sotsiaaldemokraadid ka hooldekodu koha kättesaadavamaks muutmise eest. Veel tahavad nad tuua koolidesse mahetoidu, toetada omavalitsusi jalgrattateede kavandamisel, muuta alampalga ja seega ka keskmise pensioni tulumaksuvabaks. Kokku tehti eelarvele 19 muudatusettepanekut.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!